O autorze
Artystka wizualna związana z Warszawą i Górnym Śląskiem. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu, Schloss Akademie w Niemczech oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Marketing w Kulturze). Zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie : www.laurapawela.com
Wystawiała w Polsce i za granicą, prezentując prace na około dziewięćdziesięciu wystawach. Swoje projekty realizowała min. we Francji, Argentynie, Finlandii oraz USA. Współpracuje z londyńską galerią IMT. Pracuje w TVP Kultura.

BRAWO RWE STOEN!

Opisywany przeze mnie ostatnio, wydawałoby się trudny do zakończenia, spór z RWE Stoen okazał się bardzo owocny w skutkach. Brawo!

Zostałam dzisiaj poinformowana, że RWE Stoen, dostawca energii w wynajmowanym przeze mnie lokalu, zauważył problem z klasyfikacją taryfową artystów nieprowadzących działalności gospodarczej w swoich pracowniach.

Dzięki moim interwencjom, wielu pismom oraz obszernym tłumaczeniom istoty działalności artystycznej w wynajętych od miasta lokalach użytkowych z przeznaczeniem na działalność twórczą, RWE Stoen rozpocznie działania zmierzające ku temu, aby Urząd Regulacji Energetyki zmienił prawo dotyczące klasyfikacji taryfowej w pracowniach twórczych. Dodam, do tej pory artyści płacą stawkę jak podmioty gospodarcze - dużo wyższą pomimo prowadzenia dzialalności niedochodowej. RWE będzie starać się oddzielić w swoich taryfach pracownie artystyczne od lokali użytkowych, co pozwoli zwolnić artystów z płacenia według taryfy dla firm.

Mało tego, RWE Stoen zauważyło, że stosowana do tej pory taryfa w mojej pracowni jest krzywdząca i obniżą mi stawkę od przyszłego miesiąca.

Mała rzecz, a cieszy! Tak się zmienia świat w pojedynkę!
Trwa ładowanie komentarzy...